Nodrošina Blogger.

pirmdiena, 2016. gada 22. augusts

Vīķu purvs un Lielauces ezers


Vīķu purva dabas liegums 875 hektāru platībā no visām pusēm iekļauj Lielauces ezeru, bet teritorijas dienvidaustrumos atrodas plašākā vienlaidus purva teritorija. Dabas lieguma „Vīķu purvs” nozīmīgākās aizsardzības vērtības ir ligzdojošie un savā migrācijas ceļā atpūtu meklējošie ūdensputni. Vīķu purvā uzskaitītas 24 Latvijā un Eiropā īpaši aizsargājamas putnu sugas, norādot uz šajā teritorijā sastopamo augsto putnu sugu daudzveidību, tāpēc šī teritorija ir lieliski piemērota putnu vērošanai.

Purva ieskauto Lielauces ezeru ļaus sasniegt laipa, kas sākas pie vēsturiskās Lielauces pils un pāri Vīķu purvam ļauj nokļūt līdz ezera atklātajai daļai. Vīķu purva un Lielauces ezera augstā nozīmība dabas aizsardzībā apzināta jau sen, jo šī īpaši aizsargājamā dabas teritorija dibināta pirms teju 40 gadiem – 1977. gadā. Lielauces ezeru tā bagātīgā zivju krājuma dēļ iecienījuši makšķernieki, kamēr zivis to iecienījušas tā dzidrā ūdens un bagātīgā zemūdens augāja dēļ. Putni iemīļojuši teritorijā fragmentāri sastopamos nogāžu un gravu mežus, kā arī pārejas purvus un slīkšņas, kur savukārt sastopama vesela virkne īpaši aizsargājamu augu un bezmugurkaulnieku. Tā viens noved pie nākamā, nodrošinot neatkārtojamo Vīķu purva dabas lieguma pastāvēšanu – mums atliek vien prast pienācīgi novērtēt un atbildīgi baudīt dabas sniegto skaistumu.

Auces tūrisma informācijas centrs
LVM Lielauces ezers


Nav komentāru :

Ierakstīt komentāru

Jaunākās ziņas

Pierakstīties jaunumiem!

 

Ievēro

Portāla Traveller's Club publiskotais, ievietotais saturs (materiāli) ir aizsargāts saskaņā ar Latvijas Republikas un starptautiskajām tiesību normām. Jebkura Traveller's Club publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana ir aizliegta bez Traveller's Club rakstiskas atļaujas.

Ja lietotājs neievēro šos noteikumus, atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās civiltiesiskās, administratīvās vai kriminālās atbildības.

Sazināšanās veidlapa

Nosaukums

E-pasts *

Ziņojums *

About